Навчання, можливості та підтримка: як у Знам'янській громаді бізнес-хаб допомагає розвивати економіку

13 Листопада 2024, 12:58
Ліана Пересадченко 746
Ліана Пересадченко

Іноді у суспільстві можна відстежувати тезу, буцімто вимушені переселенці здебільшого споживають ресурс громади, а не додають його. Проте у різних галузях виробництв Знам'янської громади нині працюють ВПО. 

Що ж насправді відбувається з економічною складовою, що отримала громада? Про це для Район.Знам'янка розповіла заступниця Знам’янського міського голови Ліана Пересадченко.

На початок повномасштабного вторгнення Знам'янська громада прийняла до чотирьох тисяч внутрішньо переміщених осіб, із них 1800 – населення в працездатному віці, в межах 900 осіб – це діти шкільного і дошкільного віку, 660 у межах цієї чисельності – це пенсіонери, в тому числі 168 – це люди з особливими потребами. 

«Для того, щоб їх інтегрувати у нашу громаду, ми активізували роботу нашого бізнес-хабу. У 2022 році в громаді розпочав реалізовуватися проєкт, який досі триває. Керівник – Олександр Остапов, благодійний фонд «Повернення до життя». У рамках проєкту всі бажаючі, хоча насамперед він був орієнтований на ВПО, але і мешканці нашої громади мали можливість пройти курси швейної справи та отримати досвід роботи. Після завершення курсів усі проходили Бізнес Хаб, де збирали представників ЦНАПу, податкової, пенсійного фонду, центру зайнятості, управління економіки й Ощадбанку, де вони мали можливість отримати повноцінну інформацію і супровід у подальшому», – розповіла Ліана Пересадченко.

Олександр Остапов
Олександр Остапов

Охочих навчали, як зареєструватися, як визначити формулу оподаткування при відкритті власної справи, де знайти гроші. Про це розповідали фахівці з Ощадбанку та відділу економіки громади. 

Також слухачів знайомили з Державними програмами підтримки «Є робота», іншими грантовими програмами і, звісно, центр зайнятості розказував про можливості, їхню допомогу при відкритті підприємницької діяльності, полегшення бізнесменам навантаження при прийнятті працюючих з-поміж ВПО, або по сплаті внесків за рахунок підтримки держави.

Готували можливості й для релокованого бізнесу.

«Другий напрямок – те, що ми відразу, з перших днів війни, створили реєстр вільних приміщень на території нашої громади. Для цього багато спілкувалися з господарями, бо всі приміщення – приватна форма власності. Тож отримали їхню згоду про розміщення інформації – пропозиції під релокацію бізнесу. І в перші дні війни, коли активно заїжджали переселенці, в тому числі бізнес-підприємці, ми пропонували всі вільні земельні ділянки, приміщення, умови розташування і комунікували по тих об'єктах, які їх цікавили, з власниками для узгодження подальших дій», – каже посадовиця.

Таким чином у громаді вдалося розмістити підприємство «Гермес», яке досі працює та використовує дві виробничі потужності на території громади. У перші дні війни вони зареєструвалися як інші платники території, що дозволяє сплачувати ПДФО в Знам'янську громаду. На початку війни працювало й харківське підприємство оптової торгівлі «Хазар», однак згодом воно повернулося до Харкова.

«Ще одне оптове підприємство з Дніпра зареєструвалося у нас на території, але вони поки що не активізували свою роботу, перебувають в стадії очікування. Реєстр для релокованих підприємств постійно оновлюється, ми його доповнюємо, розширюємо. І це стосується як нашого бізнесу, так і вимушених переселенців», – зазначає Ліана Пересадченко.

У громаді усім надають інформацію, де можна розмістити й розпочати власну справу. Гарною ознакою привабливого інвестиційного клімату може слугувати те, що у 2022 році у готелі було відкрито в цілий поверх Бізнес-центру. І ознакою сприятливого клімату може слугувати те, що протягом року всі 18 офісів були заповнені, в тому числі й підприємцями з інших міст, зокрема внутрішньо переміщеними особами.

«Можу сказати, що напроти нашого приміщення є стоматологічна поліклініка, яка має найбільший попит у нашій громаді. Це також є релокований бізнес. Відкрив приватний підприємець, стоматолог із Харкова», — розповідає жінка.

Вона також додає, що фахівці провели не менше 40 зустрічей для підприємців, внутрішньо переміщених осіб і для мешканців громади для започаткування власної справи.

«Перші два проєкти отримали державну підтримку. Один із проєктів у 2023 році виграла переселенка з Харкова по оптиці. Планувала відкрити, але потім вона повернулася додому. Втім раз вона отримала право на цю підтримку, може скористатися нею і в Харкові», – зазначає Ліана Пересадченко.

Коментар
10/12/2024 Понеділок
09.12.2024
08.12.2024