«Всупереч і опір». У Музеї мистецтв Кіровоградської обласної ради презентували нову книжку про супротив голодомору

02 Червня 2024, 13:53
«Всупереч і опір» 134
«Всупереч і опір»
Письменниця, журналістка та краєзнавиця Світлана Орел 30 травня 2024 року презентувала у Музеї мистецтв Кіровоградської обласної ради свою нову книжку «Всупереч і опір».
Видання досліджує численні факти супротиву жителів центральноукраїнських земель радянській тоталітарній системі в організації Голодомору 1932-1933 років. Авторка в доступній формі спростовує розповсюджену тезу, що українці покірно вмирали від голоду, не чинячи жодного опору, про це повідомили на саhttps://oblrada.kr.ua/йті Кіровоградської обласної ради .
«Голодомор в Україні слід вважати своєрідною формою окупації, метою якого було винищення українців як нації. Таке трактування набуває особливо важливого значення в умовах сучасної російсько-української війни. Адже нині, через понад 100 років після тих трагічних подій, росія вчергове намагається знищити український народ»,– переконує Світлана Орел.
Книжка Світлани Орел «Всупереч і опір» була видана коштом обласного бюджету в рамках відповідної програми. Жителі Кіровоградщини зможуть ознайомитися з виданням у бібліотеках області.
 
Додатково:
Орел (Бондар) Світлана Василівна — українська журналістка.

Народилася у 1965 році у місті Новомиргороді Кіровоградської області. У 1981 році закінчила Новомиргородську середню школу. Працювала рік у редакції районної газети «Червона зірка» на посадах кореспондента та заввідділом листів. У 1987-му закінчила факультет журналістики Київського державного університету. Працювала кореспондентом, заввідділом обласної молодіжної газети “Молодий комунар”, кореспондентом обласної газети “Народне слово”. З 1996-го – редактор газети “Думка” (засновники – громадські організації). У лютому 1998-го брала участь у програмі “Еconomics and Business Reporting” (USAID and AED). З липня 1998-го – політичний оглядач, а з жовтня того ж року – заступник редактора міської газети “Вечірня газета”. З липня 2005-го по січень 2020 – власний кореспондент міжнародного тижневика «Дзеркало тижня». Співпрацювала з науковою редакцією «Реабілітовані історією. Кіровоградська область», автор багатьох нарисів про репресованих, співавтор наукової вступної статті до п’ятитомника, підготовленого науковою редакцією.

У 2009-2011 – за сумісництвом викладач кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського держпедуніверситету, у 2012 році — Кіровоградського відділення університету «Україна».

У 2003-2013 роках – голова міської, а потім і обласної організації ВУТ «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка.

Лауреат обласних премій імені Євгена Маланюка в номінації «Публіцистика» та премії імені Володимира Винниченка, лауреат премії Українського форуму «Лицарське перо», лауреат премії імені Воляників-Швабінських (США, 2019 рік), лауреат обласної журналістської премії (2020), лауреат державної премії імені В.Чорновола (2020),[1] нагороджена ювілейною медаллю до 25-річчя Незалежності.

Автор художньо-публіцистичної книги «Горе тим, хто зло називає добром…» («Імекс ЛТД», Кіровоград, 2004 рік ) та краєзнавчих видань «Розстріляна Просвіта» (Центрально-Українське видавництво, 2014 рік), «Ті, хто не хотів помирати мовчки» (КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція», 2018 рік), «Бенкет джмеля» («Імекс-ЛТД», Кропивницький, 2020).

Нині – засновник і редактор сайту «Кропивницький час-time».

 

 

 
Коментар
10/12/2024 Понеділок
09.12.2024
08.12.2024